godz. 05:22 - czwartek 21 Listopad 2019

Odznaki dla najlepszych pracowników ZAK SA

W piątek 5 czerwca w hotelu Centralny wyróżniający sie przedstawiciele załogi odebrali odznaki za zasługi dla firmy. Wręczyli je prezes Krzysztof Jałosiński i członek zarządu Sabina Nowosielska. 

» Odznaka za zasługi dla ZAK.

» Odznaka za zasługi dla ZAK.

To już wieloletnia tradycja, że ZAK raz w roku honoruje swoich pracowników, przyjaciół i najlepszych kontrahentów specjalnymi odznakami – informuje rzecznik prasowy Spółki Alicja Górska. Grono osób odbierających odznaki jest starannie dobierane, nic więc dziwnego, że nagrody Zarządu są powszechnie cenione.

Tegoroczna uroczystość zgromadziła w Hotelu Centralnym 20 wyjątkowych pracowników ZAK, których fachowość, doświadczenie i zaangażowanie mogą stanowić wzór dla pozostałych.

Wiele spośród odznaczonych osób nie kryło wzruszenia, odbierając odznaki z rąk Krzysztofa Jałosińskiego i towarzyszącej mu Sabiny Nowosielskiej.

Odznaki „Zasłużony pracownik ZAK” otrzymało w Centralnym 20 osób. W zestawieniu z faktem, że załoga firmy składa się z 1700 ludzi nietrudno ocenic, jak ważne i cenne jest to wyróżnienie.

21 odznaka była wyjątkowa, ze względu na honorowy charakter. Tym razem wyróżnienie „Zasłużony dla ZAK SA” przyznano Staroście Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Józefowi Gismanowi.

Poniżej sylwetki odznaczonych pracowników. 

 Mieczysław Abramek 

Kierownik działu zakupów inwestycyjnychw Pionie Rozwoju i Inwestycji. Swoją pracę zawodową w ZAK rozpoczął w 1969 roku budując doświadczenie poprzez realizację zadań na wielu stanowiskach. M.in. w latach 2002-2005 był członkiem rady nadzorczej. Jest autorem całej listy rozwiązanych problemów technicznych i innowacyjnych wdrożeń na różnych instalacjach produkcyjnych.

 Dariusz Bednorz 

Obecnie Kontroler w Jednostce Biznesowej Oxoplast. Z ZAK związany od 1990r. Jest jednym ze współautorów wprowadzonego w spółce systemu kontrollingu. Na co dzień pełni profesjonalny nadzór nad ekonomiką działalności w Jednostce. 

 Marian Bich 

W ZAK S.A. od 27 lat, specjalista ds. zaopatrzenia w Dziale Zakupów. Dobry fachowiec, doświadczony negocjator. Od lat pełen inicjatywy i zaangażowania.

 Bronisław Bieleń 

Na stanowisku Aparatowy Produkcji Alkoholi od 1999 roku. W ramach obowiązków służbowych sprawuje stały nadzór nad całością prac związanych z polityką smarną całego wydziału, dodatkowo posiada kompetencje do nadzoru nad polityką Zbytową Wydziałów Alkoholi i Aldehydów. Już drugą kadencję pełni funkcję Społecznego Wydziałowego Inspektora Pracy dbając o bezpieczeństwo w firmie.

 Jerzy Bigos 

Sterowniczy sprężarek, który od 37 lat związany jest z ZAK S.A. Na swoim koncie zawodowym ma zapisany m.in. udział w rozruchu nowej instalacji tzw. Zmiany Bazy Surowcowej oraz jej modernizacji. 

 Izabela Chrustowska 

Przepracowała w ZAK szczęśliwe 13 lat. Jest kierownikiem w Dziale Kontrolingu, gdzie każdego dnia podejmuje się trudnych zadań, analiz i opracowań budując własne doświadczenie i wspierając rozwój zespołu.

 Lidia Garbacz 

Jest wieloletnim pracownikiem laboratorium, od grudnia 2004 r. pracuje jako mistrz w Laboratorium Nawozów w Zespole Analiz Gazowych i Amoniaku. W swoje bogate doświadczenie zawodowe ma wpisany m.in. czynny udział w uruchamianiu laboratoriumpodczas inwestycji tlenowni i OXO.

 Józef Gisman

Od 10 lat Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.Otrzymał odznakę honorową jako osoba spoza ZAK S.A.

Grzegorz Kita 

Jest dyspozytorem zmiany przedsiębiorstwa, w ZAK zatrudniony od 16 lat. Obok pracy zawodowej już drugą kadencję pełni funkcję członka zarządu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSSZ „Solidarność”, delegata na Walne  Zebranie zarządu Regionu Śląska Opolskiego oraz przedstawiciela w Krajowej Sekcji Przemysłu Chemicznego.

 Małgorzata Kusz 

Przekracza bramę ZAK od 33 lat. Zatrudniona jest jako laborant w Laboratorium Analityki Organicznej. Wcześniej doświadczenie zdobywała w Laboratorium Organiki, Laboratorium Plastyfikatorów. Umiejętnie wyszkoliła wiele pokoleń laborantek.

 Lisowska Alfreda

Od 34 lat jest pracownikiem ZAK, właściwie rozpoczęła już ukończenia szkoły przyzakładowej. Od 2002r. pełni funkcję brygadzisty – operatora wagi samochodowej, gdzie świetnie sprawdza się jej umiejętność organizacji pracy indywidualnej i zbiorowej.

 Iwona Morawiec 

Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła z ZAK w 1984 r. Początkowo pracowała jako asystentka projektanta, potem specjalista technolog, specjalista ds. ochrony środowiska, kierownik wydziału wodno-ściekowego, kierownik działu sprzedaży i zaopatrzenia w Jednostce Biznesowo-Usługowej Energetyka, a od 2002 roku dyrektor  Jednostki Usług Laboratoryjnych. 

 Jadwiga Okopska 

Sterowniczy instalacji neutralizacji kwasu azotowego gazowym amoniakiem. Jej wieloletnie  doświadczenie stanowi swoistą instrukcję obsługi w przypadku problemów technicznych lub technologicznych. Jest pomysłodawczynią wielu wniosków usprawniających prowadzenie   procesów, poprawę wskaźników zużycia    i warunków pracy.

 Pochwała Maria

Specjalista ds. ekonomicznych w Jednostce   Biznesowo-Usługowej Energetyka. 27 lat temu rozpoczęła swoją pracę w ZAK i dała się poznać jako osoba z rzetelnym i innowacyjnym podejściem do zadań co przekłada się na wymierne korzyści osiągane przez jednostkę. 

 Popiel Andrzej

Jest długoletnim pracownikiem ZAK, który rozpoczął pracę na stanowisku aparatowego produkcji nawozów sztucznych na Wydziale Mocznika, następnie pracował jako sterowniczy, a obecnie jako sterowniczy-brygadzista. Od wielu lat jest w gronie ratowników chemicznych.

 Monika Ptaszyńska 

Zatrudniona jest w ZAK od 1994 roku, początkowo jako psycholog, następnie specjalista ds. osobowych, a od 2002r. Kierownik Działu Planowania i Rozwoju Personelu. Jest znana jako fachowiec, dobry doradca. Zaangażowana, otwarta na rozwiązywanie trudnych spraw.

 Józef Rudnicki 

Jest mistrzem zmiany na Instalacji Pakowni Wydziału Saletrzaku z długoletnim stażem, dodatkowo jest przygotowany do pełnienia obowiązków starszego mistrza. Kompetencje i doświadczenie, którymi chętnie dzieli się z młodszymi kolegami, skutkują wyróżniającą się wydajnością pracy wydziału.

 Mirosław Sotel 

Kierownik Wydziału Sieci w Jednostki Biznesowej Energetyka. Doświadczenie zawodowe zdobywał na kolejnych szczeblach zatrudnienia. Dodatkowo działał w Międzyzakładowych Związkach Zawodowych Pracowników ZAK S.A. i już trzecią kadencję jest Członkiem Rady Nadzorczej z wyboru załogi.

 Piotr Stolarek 

Dyspozytor zmiany przedsiębiorstwa, z dziewiętnastoletnim stażem pracy w ZAK S.A. Zawodowo ambitny fachowiec, dodatkowo od wielu lat czynny działacz Zarządu Związku Zawodowego Pracowników Systemów Zmianowych Ziemi Opolskiej w ZAK. 

 Marianna Włodarska 

Jest w ZAK od 20 lat. Zaczynała jako aparatowy produkcji kwasów nieorganicznych, a następnie referent ds. administracyjnych. Na tym stanowisku liczą się kompetencje i umiejętność współpracy z załogą, do tego należy doliczyć inicjowanie i wdrażanie zmian organizacyjnych oraz dbałość o wizerunek wydziału.

 Żyła Tadeusz

Zatrudnił się w ZAK w 1971 r. jako dekarz na Wydziale Remontów Budowlanych. Następnie murarz, monter sieci cieplnej i gazowej, a od 1984 roku do dziś jako brygadzista zmiany na Wydziale Sieci w Jednostce Biznesowej energetyka. Świetny fachowiec, dobry organizator pracy.

Przeczytaj więcej na podobne tematy:

  1. Odznaki trafiły w najlepsze ręce
  2. To właśnie ludzie są naszym największym kapitałem
  3. W hołdzie załodze i przyjaciołom
  4. Profilaktyka w trosce o zdrowie pracowników
  5. Ceremonia odznaczeń z okazji Dni Chemika
KATEGORIA: WIADOMOŚCI z ZAK

Protection Plugin made by Web Hosting