godz. 05:01 - czwartek 21 Listopad 2019

Prokuratura umarza sprawę wyłudzania pieniędzy w MOSiR

Po długim śledztwie prokuratura uznała, że nie będzie aktu oskarżenia w sprawie nieprawidłowości w rozliczaniu czasu pracy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Prokuratura rejonowa już od kilku miesięcy badała sprawę rzekomego wyłudzenia pieniędzy z MOSiR. Śledztwo było prowadzone pod kątem nieprawidłowego ewidencjonowania czasu pracy i naliczenia z tego tytułu nieprzysługującego wynagrodzenia jednemu z byłych pracowników ośrodka.
Prezydent zlecił w ośrodku kontrole mające na celu wykluczenie wszystkich nieprawidłowości związanych z ewidencją czasu pracy. Po doniesieniu prezydenta prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące wyłudzania pieniędzy, którego miałby dokonać Wojciech J., jak również dotyczące fałszowania dokumentów przez Lesława D., bezpośredniego przełożonego Wojciecha J.
Prokuratura ostatecznie postanowiła, że nie sformułuje aktu oskarżenia i nie skieruje sprawy do sądu, ponieważ prowadząc śledztwo nie stwierdzono winy Wojciecha J. Obecnie były pracownik MOSiR rzeczywiście wypracował sobie nadgodziny i miał prawo ubiegać się o wypłacenie zaległości. Z kolei Lesław D. faktycznie dopuścił się poświadczania nieprawdy w dokumentach czasu pracy, lecz prokuratura uznała, że ten wątek miał małą szkodliwość społeczną i dlatego również i ta sprawa została zamknięta.

Przeczytaj więcej na podobne tematy:

  1. Prokuratura znów będzie badać sprawę benzenu
  2. Fiasko konkursu. Dyrektora MOSiR-u poznamy dopiero po wakacjach
  3. Radni na policji. Prokuratura nie wszczyna śledztwa
  4. Prokuratura: – Anatol Majcher nie złamał prawa
  5. Szef MOSiR został dyscyplinarnie zwolniony z pracy
KATEGORIA: AKTUALNOŚCI

Protection Plugin made by Web Hosting