godz. 05:06 - sobota 25 Styczeń 2020

Skąd wziąć pieniądze na budowę aquaparku

Miasto powoła spółkę, która zaciągnie kredyt i postawi park wodny na osiedlu Azoty – to pomysł władz gminy na zrealizowanie tej inwestycji.

» Superzjeżdżalnie, basen z ruchomym dnem, sauny i wiele innych atrakcji – taki ma być kędzierzyńsko-kozielski aquapark.

Tyle już się mówiło się o budowie parku wodnego, że mam nadzieję, iż władze miasta nie wycofają się z tego pomysłu. Za dużego smaka nam narobiono – mówi obrazowo jeden z mieszkańców.
Włodarze miasta wycofywać się nie chcą. Jest jednak pewien problem, a mianowicie spore koszty budowy takiego centrum wodnej rekreacji.  30 milionów złotych to ciężar nie do uniesienia dla gminnego budżetu. Ale jest inny pomysł na sfinansowanie tej inwestycji.
– Miasto powoła nową spółkę, która weźmie kredyt – wyjaśnia Mirosław Magiera, asystent prezydenta Tomasza Wantuły.
Niewykluczone, że w skład tej spółki wejdą Usługi Komunalne, Miejskie Składowisko Odpadów a także Miejski Zakład Cmentarny.
Wcześniej pojawił się pomysł, aby budową parku wodnego zajęła się już istniejąca spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacje. Okazało się jednak, że ta inwestycja mogłaby mieć wpływ na cenę wody, jaka dostarczana jest do tysięcy odbiorców w Kędzierzynie-Koźlu, dlatego wycofano się z tego projektu. Kolejne decyzje w sprawie parku wodnego mają zapaść w ciągu kilku najbliższych miesięcy.            ELS

Przeczytaj więcej na podobne tematy:

  1. PiS: znalazły się pieniądze na budowę północnej obwodnicy
  2. Pięć mld zł pójdzie na budowę nowej elektrowni
  3. Kompleks basenowy zamiast aquaparku
  4. Miasto setkami tysięcy złotych wspiera województwo. Skąd ta hojność?
  5. Tak się żyje w miejskich spółkach
KATEGORIA: WERSJA PAPIEROWA

Protection Plugin made by Web Hosting