godz. 04:56 - sobota 25 Styczeń 2020

Tak wyglądają akcesoria narkomana

Podczas pogadanek w szkołach kędzierzyńscy policjanci pokazują rodzicom i nauczycielom przedmioty używane przez młodzież uzależnioną od środków odurzających. Oto niektóre z nich. Sprawdź, czy twoje dziecko nie ma czegoś takiego!

» Artur Sielski jest pomysłodawcą stworzenia „antynarkotykowej walizki”. – Dziś ma ją każda komenda na Opolszczyźnie - mówi.

» Artur Sielski jest pomysłodawcą stworzenia „antynarkotykowej walizki”. – Dziś ma ją każda komenda na Opolszczyźnie – mówi.

Artur Sielski jest w Komendzie Powiatowej Policji specjalistą od zwalczania przestępczości narkotykowej. Wraz z kolegami z komend w Nysie i Prudniku stworzył „walizkę antynarkotykową”, czyli zestaw przedmiotów, które używane są przez osoby biorące narkotyki oraz zajmujące się handlem środkami odurzającymi. – Obecnie takie walizki są w posiadaniu wszystkich komend powiatowych policji na Opolszczyźnie. Używamy ich do organizowanych dla nauczycieli oraz rodziców prezentacji, organizowanych najczęściej w szkołach – mówi Artur Sielski. Takie spotkania odbywają się także w szkołach na terenie Kędzierzyna-Koźla. Policjanci bardzo dbają, by w pogadankach z użyciem antynarkotykowej walizki nie uczestniczyli nieletni. – Młodzi ludzie często żerują na niewiedzy rodziców i akcesoria do zażywania lub porcjowania narkotyków przedstawiają jako niewinne przedmioty codziennego użytku, służące np. rozrywce – opowiada Artur Sielski. – Dopiero dzięki organizowanym przez nas prezentacjom rodzice mogą stwierdzić, czy wśród rzeczy zalegających w pokojach ich pociech nie ma niczego podejrzanego. Gdyby nastolatkowie mający styczność z narkotykami mogli swobodnie zapoznać się z bogatą zawartością policyjnej walizki, zapewne skrzętniej chowaliby przed opiekunami młynki do marihuany czy rurki służące do wciągania „ścieżki”. Dlatego wiele przedmiotów prezentowanych przez policjantom rodzicom i nauczycielom nie nadaje się do pokazania w gazecie. Te najczęściej stosowane warto jednak znać. Pokazujemy je na widocznych obok zdjęciach.

Przeczytaj więcej na podobne tematy:

  1. Alarm bombowy na osiedlu Azoty
  2. Wpadła szajka włamywaczy
  3. W Koźlu natrafiono na zwłoki 53-letniej kobiety
  4. CBŚ rozbiło mafię jednorękich bandytów
  5. Pracę straci 18 nauczycieli ze szkół podstawowych
KATEGORIA: AKTUALNOŚCI, WERSJA PAPIEROWA

Protection Plugin made by Web Hosting