godz. 04:42 - czwartek 21 Listopad 2019

Urolodzy z Kliniki Nova spotkali się z lekarzami rodzinnymi

W środę 23 marca do hotelu Hugo na konferencję urologiczną przybyło kilkudziesięciu lekarzy rodzinnych z Kędzierzyna-Koźla.

» Konferencję zorganizowaną pod patronetem prezesa Polskiego Towarzystwa Urologicznego i dyrektora opolskiego oddziału NFZ otworzył dr Rafał Olejnik, prezes zarządu Kliniki Nova.

» Konferencję zorganizowaną pod patronetem prezesa Polskiego Towarzystwa Urologicznego i dyrektora opolskiego oddziału NFZ otworzył dr Rafał Olejnik, prezes zarządu Kliniki Nova.

Konferencja była zorganizowana przez kędzierzyńską Klinikę Nova, której oddział urologiczny należy do wiodących nie tylko w Kędzierzynie-Koźlu, ale i na Opolszczyźnie. Spotkanie zorganizowane w sławęcickim hotelu Hugo miało na celu poszerzenie i pogłębienie wiedzy lekarzy rodzinnych na temat diagnostyki i leczenia najczęstszych schorzeń urologicznych, takich jak np. zapalenie dolnych dróg moczowych, kamica moczowa czy rozrost i zapalenie prostaty.
– Na konferencję przybyło około 30 lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, potocznie nazywanych lekarzami rodzinnymi z Kędzierzyna-Koźla i okolic. Była to znakomita okazja, by zaprezentować najnowsze osiągnięcia w dziedzinie urologii i omówić problemy występujące w relacji lekarz rodzinny – specjalista urolog – mówi Rafał Olejnik, prezes zarządu Kliniki Nova, a zarazem ceniony urolog, który w trakcie konferencji wygłosił dwa referaty z zakresu infekcji dróg moczowych. Ponadto wśród panelistów znaleźli się inni urolodzy współpracujący z Kliniką Nova: Aleksandra Sitko-Saucha, która mówiła o problemach z wysiłkowym nietrzymaniem moczu oraz Maciej Pozowski, którego wykład poświęcony był problemom onkologicznym w urologii. Niestety ze względu na obszerną tematykę i długie dyskusje nie udało się zrealizować całego programu mimo, że konferencja zakończyła się późnym wieczorem. Ustalono wstępnie termin kolejnego spotkania i wprowadzono nowe zagadnienia, które znajdą się w programie następnej konferencji.
– Dzięki konferencji udało nam się przedstawić i przedyskutować nowoczesne metody postępowania lekarzy rodzinnych i urologów w diagnostyce i leczeniu naszych wspólnych pacjentów – podkreśla prezes Kliniki Nova, której siedziba przy ul. Kłosowej w Kłodnicy codziennie odwiedzana jest przez szerokie grono osób borykających się ze schorzeniami urologicznymi. Doskonały zespół specjalistów, najnowocześniejszy sprzęt światowej klasy i znakomita opinia o kłodnickiej placówce, rozpowszechniana przez zadowolonych pacjentów powodują, że Klinika Nova urasta do rangi jednego z głównych centrów urologicznych na pograniczu Opolszczyzny i Śląska. Lekarze z Novej nie zamierzają jednak spoczywać na laurach i m.in. poprzez wydarzenia takie jak środowa konferencja starają się doskonalić opiekę nad swymi pacjentami przy możliwie najlepszej współpracy z lekarzami pierwszego kontaktu.

Przeczytaj więcej na podobne tematy:

  1. Klinika Nova zawarła kontrakt z NFZ-em
  2. Klinika Nova ma dwa nowe kontrakty zabiegowe z NFZ: LARYNGOLOGIA i GINEKOLOGIA
  3. W Klinice Nova przez cztery lata będą leczyć bezpłatnie
  4. Klinika NOVA zorganizowała kolejne szkolenie dla lekarzy urologów
  5. Klinika Nova pomaga kobietom
KATEGORIA: AKTUALNOŚCI, WERSJA PAPIEROWA

Protection Plugin made by Web Hosting